Passiflora incarnata is een Amerikaanse soort die noordelijk voorkomt tot in in Illinois en Pennsylvania. Dit is een goed smakende en zeer winterharde selectie uit die wilde populaties.
Deze is niet zelfbestuivend, kruisbestuiving kan bijvoorbeeld met 'Snowstar' of een gewone P. caerulea.
Vruchten rijk aan vitamine A en C. vanaf het tweede jaar mag je rekenen op 20 tot 40 vruchten per plant.
Deze recente Zwitserse introductie is geselecteerd op vroege bloei, winterhardheid (tot -20) en smakelijke vruchten. De tot 12 cm grote bloemen zijn ook best aardig.
Vruchten zo groot als een kippenei.
'Snowstar' is niet zelfbestuivend bestuiving kan met Eia Popeia' of Passiflora caerulea
In de winter sterft ze bovengronds af
Inheems in het zuidoosten van de Verenigde Staten en delen van Mexico.
Linda onze moestuinbaas wil geen pastinaken voor me kweken want ze vindt ze te zoet. (Ik noem ze niet voor niets aardbananen.) Langs deze weg smokkel ik ze toch nog onze tuin in. Het zijn namelijk ook reusachtige inheemse schermbloemigen waar nuttige insecten veel baat bij hebben.
Verwacht aan deze tweejarige plant geen dikke wortel, daarvoor moet je ze op rijtjes zaaien en uitdunnen.
Om mee te pronken dus en om bedreigde diersoorten van de ondergang te redden.
'Monocarp' (eenmaal bloeiend), collega's noemen het vaak tweejarig, is net zoiets als 'Carpe Diem' (pluk de dag). Of zoals mijn guru zou zeggen: "You should be diggin' it while it's happening 'Cause it just might be a one-shot deal." (FZ) Meestal is al het tweede jaar een heerlijke wollige wolk op 150 cm hoge purperen stelen je deel.
Ze zaaien zich bovendien rijkelijk uit.
Ik zaai per pot meerdere zaden waardoor je kans hebt op vaker bloei uit dezelfde pot. Genoeg tijd dus voor de zaailingen om het over te nemen.
Wollige bloemkelken aan lange aren, heerlijk zilver grijze stengels en blad.
In het voorjaar knip je ze diep terug; verder geen omkijken naar en gegarandeerd een eindeloos lang bloemenfeest in het najaar.
Ze komen van de ijskoude steppes in de Kaukasus, maar doen het ook voortreffelijk in heet zuid Frankrijk.
Maak je dus geen zorgen als iemand beweert dat deze een beetje bang wordt van vorst.
Onzin: Dit is Genghis Khan lavendel.